2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Installation och utbyten av fastighetsvärmepumpar
Beskrivning: AB Stockholmshem bjuder in till anbudsgivning i upphandling av ramavtal avseende installation, utbyten och driftsättning av fastighetsvärmepumpar. Avrop från ramavtalen omfattar leverans av fastighetsvärmepumpar, installation, erforderliga kringarbeten samt tillhörande dokumentation enligt upphandlingsunderlaget.
Intern identifierare: SHEM 2026/604
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
Ytterligare klassificering (cpv): 42511110 Värmepumpar, 45331100 Installation av centralvärme
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: AB Stockholmshem bjuder in till anbudsgivning i upphandling av ramavtal avseende installation, utbyte och driftsättning av fastighetsvärmepumpar. Avrop från ramavtalen omfattar leverans av fastighetsvärmepumpar, installation, erforderliga kringarbeten samt tillhörande dokumentation enligt upphandlingsunderlaget.
Intern identifierare: Ramavtal Installation och utbyten av fastighetsvärmepumpar