458718-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Kalmar: Laddningsanordningar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Laddstationer för fordon
Referensnummer: 2018-202
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31158000 Laddningsanordningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser köp av 12 laddstationer inklusive installation och supportavtal i ett första skede och därefter avrop för successiva leveranser/ tillhandahållande av laddstationer inklusive installation och supportavtal till Landstinget i Kalmar län enligt beskrivning i Kravspecifikation och Avtalsmall.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31158100 Batteriladdningsdon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen