458741-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Nora: Betongvaror
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sjövikter och Betongvaror
Referensnummer: TKN2023/371
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44114200 Betongvaror
II.1.4.
Kort beskrivning
Samhällsbyggnad Bergslagen, en teknisk förvaltning inom Lindesbergs kommun, inbjuder till anbudslämnande avseende ramavtal, Sjövikter och betongvaror.
Upphandlande myndighet
Samhällsbyggnad Bergslagen (fortsättningsvis refererat till som SBB alternativt beställaren), är en teknisk förvaltning inom Lindesbergs kommun och arbetar inom områdena Gata, Vatten/Avlopp samt Avfall och Återvinning. Den tekniska förvaltningen styrs av en teknisk nämnd för de fyra kommunerna Hällefors, Lindesberg, Ljusnarsberg och Nora.
Ytterligare information om verksamheterna kan nås via Lindesbergs kommuns hemsida.
Lindesbergs kommun
Box 4
711 21 Lindesberg
Organisations nummer: 212000-2015
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
37412210 Vikter, 44110000 Konstruktionsmaterial
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen