Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Strömmad media till skolan (2020)
Referensnummer: 20/25
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212520 Programvaruutvecklingstjänster för multimedia
II.1.4.
Kort beskrivning
Eslövs kommuns avtal för strömmad media löper ut inom kort och kommunen avser nu att genomföra en upphandling av denna tjänst. För att få en bild av vilka tjänster som marknadens leverantörer erbjuder så skickas denna RFI ut. Vi tar tacksamt emot ert svar och eventuella övriga synpunkter för att säkerställa att en ändamålsenlig upphandling genomförs.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48500000 Programvara för kommunikation och multimedia, 48510000 Programvara för kommunikation, 48520000 Programvara för multimedia
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen