458861-2026 - Resultat
Sverige – Underhåll av gatubelysning – Offentlig belysning, entreprenad
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelOffentlig belysning, entreprenad
BeskrivningOffentlig gatubelysning: drift, underhåll och reinvestering
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50232100 Underhåll av gatubelysning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118497:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45316100 Installation av utomhusbelysning, 45316110 Installation av vägbelysning
Optioner
Beskrivning av alternativenFörlängningsoptioner