2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI - Ramavtal återbrukstjänster
Beskrivning: Upphandling av en återbruksentreprenör på ramavtal åt Region Kronoberg. Syftet är att möjliggöra ökat återbruk av byggmaterial inom byggprojekt.
Intern identifierare: 26RS849
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 45111100 Rivning
Ytterligare klassificering (cpv): 44140000 Byggmaterialrelaterade produkter, 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster