4591-2019 - ResultatSverige-Vällingby: Bygg- och anläggningsarbeten: universitetsbyggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
DE GE Campus Albano
Referensnummer: 18/59
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45214400 Bygg- och anläggningsarbeten: universitetsbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser grundläggningsentreprenad område syd på Campus Albano, Stockholm.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45112000 Grävning och schaktning, 45236000 Markanläggning, 45262210 Grundläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen