45912-2020 - ResultatSverige-Östersund: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Instrument för kemi- och immunologianalyser
Referensnummer: HSN/572/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser två (2) st. identiska instrument, var och en med minst en kemimodul och en immunologimodul kopplade i en enhet, preanalysutrustning, fullständig automation (transport mellan instrument, kylförvaring), anslutning av hematologiinstrument och koagulationsinstrument, bulkinmatning, automatisk kylförvaring, lagerhållningssystem, reagenser, förbrukningsartiklar och serviceavtal.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 38300000 Mätutrustning, 38430000 Detektions- och analysutrustning, 38432000 Analysapparatur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen