459132-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Rörmokeriarbeten – Ramavtal VS-arbeten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal VS-arbeten
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för servicearbeten, avhjälpande underhåll, reparationer samt ny- om- och tillbyggnadsprojekt gällande VS-arbeten. Upphandlingen omfattar arbeten både inomhus och utomhus för tillbyggnader, ombyggnader, renoveringsarbeten såsom badrumsrenoveringar, köksrenoveringar, anslutningsarbeten för paviljonger etc. Beställaren avser att teckna ramavtal med totalt fem (5) leverantörer förutsatt att fem (5) leverantörer kvalificerar sig.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45330000 Rörmokeriarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121874:Lot:1