459156-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Växjö: Programvaruutvecklingstjänster för utskriftsprogram
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Utskrifts- och Kopieringssystem
Referensnummer: A:2020/3035-2.1.6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212772 Programvaruutvecklingstjänster för utskriftsprogram
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet är att via ett externt leveransavtal tillhandahålla en kopiering- och utskriftsfunktion för Copycenter. Utskriftsfunktionen skall levereras som en tjänst innehållande all teknik för kommunikation mellan datorer och Utenheter (skrivare). Alternativa anbud kommer ej att utvärderas.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48770000 Allmänna verktygsprogram samt komprimerings- och utskriftsprogram, 48773000 Utskriftsprogram, 48773100 Utskriftshanterare, 48824000 Nätcentraler för skrivare, 72212770 Programvaruutvecklingstjänster för allmänna verktygsprogram samt komprimerings- och utskriftsprogram
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen