459165-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Karlstad: Försäkringar
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Försäkringsupphandling Karlstads Bostads AB
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66510000 Försäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Försäkringsupphandling avseende Fastighet och förvaltningsförsäkring
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 13 837 965,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen