See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Arbetsanpassade glasögon 2025 - Hälsingland
Beskrivning: Inköpssamverkan Mitt upphandlar genom Nordanstigs Kommun tjänst och varor enligt reglerna för användning av bildskärmar (AFS 2023:11)
Intern identifierare: 15813
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33734000 Glasögon
Ytterligare klassificering (cpv): 33734100 Bågar och skalmar till glasögon, 33734200 Glasögonglas, 33735100 Skyddsglasögon, 33735200 Bågar och skalmar till skyddsglasögon, 85160000 Optikertjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Bollnäs
Beskrivning: Kommunregion Bollnäs
Intern identifierare: Bollnäs
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Hudiksvall
Beskrivning: Kommunregion Hudiksvall
Intern identifierare: Hudiksvall
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Nordanstig
Beskrivning: Kommunregion Nordanstig
Intern identifierare: Nordanstig
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Ovanåker
Beskrivning: Kommunregion Ovanåker
Intern identifierare: Ovanåker
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Söderhamn
Beskrivning: Kommunregion Söderhamn
Intern identifierare: Söderhamn
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Ljusdal
Beskrivning: Kommunregion Ljusdal
Intern identifierare: Ljusdal