459212-2021 - ÄndringSverige-Eslöv: Film- och videotjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rörlig bild
Referensnummer: KS.2021.0389
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92100000 Film- och videotjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan
Eslövs kommun inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende produktion av rörlig bild.
Upphandlingen avser produktion av rörlig bild, i form av till exempel
Dokumentär- och enklare produktion
Avancerad produktion
Livesändningar
Livesändningar av politiska möten
Animerade produktioner
Eslövs kommuns inköpsbehov uppskattas till totalt Upphandlingsvärde eller 1 500 000 SEK/år. Maxvolym för avtalet är 7 500 000 SEK.