Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lås med tillbehör, varor och tjänster
Referensnummer: 241/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44520000 Lås, nycklar och gångjärn
II.1.4.
Kort beskrivning
Andra omgången av låsupphandlingen, första upphandlingen avbröts 16 september 2019, avtalsspärr tom 26 september.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44521100 Lås, 44521120 Elektroniskt säkerhetslås, 45421131 Montering av dörrar, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 98395000 Låssmedstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen