See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mattransporter i Västerviks kommun
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att leverantören ska transportera mattransportskåp eller termoboxar och varor till enheter i Västerviks kommun. Tillagningen av mat sker i centralköken och distribueras till mottagningskök eller mottagningsenheter. Uppdraget innefattar även transport av varor till olika enheter i kommunen. Upphandlingen är indelad i tre områden: Anbudsområde 1. Söder Anbudsområde 2. Norr Anbudsområde 3 består av två områden, 3A. Centralort och 3B. Specerier och specialkost
Intern identifierare: U-003-2026
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 55521200 Måltidsleveranser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000