2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal rörmontage och svets för fjärrvärme och fjärrkyla
Beskrivning: Denna upphandling avser ramavtal gällande rörmontage och svets för fjärrvärme och fjärrkyla inom beställarens nätområde. Beställaren har för avsikt att teckna ramavtal med en (1) entreprenör. Ramavtalets volym kommande år beräknas uppgå till ca 3 MSEK per år, beräknat exklusive material som beställaren tillhandahåller.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44163120 Fjärrvärmeledningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121829:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45232140 Byggnadsarbeten: fjärrvärmehuvudledningar, 45262680 Svetsning