45929-2017 - ResultatSverige-Umeå: Montering av vägmärken
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skylttekniker UPAB.
Referensnummer: 16165
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45233290 Montering av vägmärken
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser köp av tjänst avseende skylttekniker, underhållsarbete, offentlig renhållning och lastmaskinstjänst varierande över säsong.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77310000 Plantering och skötsel av grönområden
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen