See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Digital lärplattform
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ett säkert, användarvänligt, tillgängligt och en intuitivt digital lärplattform (fortsättningsvis kallat systemet) som kan främja och effektivisera kompetensutveckling bland medarbetare och externa intressenter i Gävle kommun. Systemet ska omfatta skapande och hantering av e-utbildningar, lärarledda utbildningar, kunskapstest och utvärdering av utbildningar samt generera statistik och uppföljning av användarnas framsteg.
Intern identifierare: 16156
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48931000 Programvara för utbildning
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48219300 Programvara för administration
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Digital lärplattform