Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Underhåll, support och utveckling av procapita/lifecare
Referensnummer: SN 2021/00187
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av underhåll, support och utveckling av procapita/lifecare enligt LOU (2016:1145) 6 kap. 14 § punkt 2 och 3.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72250000 System- och stödtjänster, 72261000 Stödtjänster för programvara, 72267100 Underhåll av IT-programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen