459304-2026 - Resultat
Sverige – Transporter (utom avfallstransport) – Matdistribution
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Matdistribution
Beskrivning: Se upphandlingsdokument
Intern identifierare: KLF-2026/00086
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Ytterligare klassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter, 60120000 Taxitjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: A - Transport av varm mat
Beskrivning: varm mat
Intern identifierare: A - Transport av varm mat
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: B- Transport av kyld mat
Beskrivning: Kyld mat
Intern identifierare: B- Transport av kyld mat