459348-2022 - ResultatSverige-Huddinge: Städning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster, Idrottsanläggningar
Referensnummer: HS/2022:51
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Städtjänster av idrottsanläggningar, till entreprenaden hör också en trappstädning i segeltorp.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Städentreprenad som bygger på ett fast årligt åtagande efter tjänstebeskrivningen. Större delen består av städning 2 dagar per vecka men i uppdraget ingår även 1 storstädining och en avkalkning per år.