459388-2020 - ResultatSverige-Västerås: Miljötjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Miljökonsulter
Referensnummer: 2020/0127-VKF
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90700000 Miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Miljökonsulter inom områdena projektledning och utredning av vatten samt villkor och tillstånd.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall, 79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten, 90711000 Miljökonsekvensbedömning utom för byggprojekt, 90712000 Miljöplanering, 90713000 Miljörådgivning, 90713100 Konsulttjänster för vattenförsörjning och avloppsvatten utom för byggprojekt, 90715000 Föroreningsundersökningar, 90733000 Tjänster avseende vattenföroreningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen