45939-2020 - ResultatSverige-Uppsala: Gaser för medicinskt bruk
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Medicinska gaser
Referensnummer: UPPH2019-0292
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24111500 Gaser för medicinskt bruk
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser köp och leverans av medicinska gaser till Region Uppsala
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24100000 Gaser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen