Anbud eller anbudsansökningar ska skickas: Officiellt namn: Kommers Annons Land: Sverige
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen Leasing arbetskläder och sängkläder 2017.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Leasing
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Piteå.
Nuts-kodSE332 Norrbottens län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen omfattar Piteå kommuns huvudsakliga behov av leasing av arbetskläder samt sänglinnen.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner