459483-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Halmstad: Hälsovårdstjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vårdavtal invasiv elektrofysiologisk utredning och ablationsbehandling vid arytmier
Referensnummer: RS210857
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85100000 Hälsovårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Halland avser att upphandla vårdavtal för invasiv elektrofysiologisk utredning och ablationsbehandling vid arytmier.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85120000 Läkarvård och tillhörande tjänster, 85140000 Diverse hälsovård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen