459550-2022 - ResultatSverige-Linköping: Personaladministrativa tjänster utom arbetsförmedling och personaluthyrning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster inom chef-, ledar- och medarbetarutveckling
Referensnummer: LiU-2020-04722
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79630000 Personaladministrativa tjänster utom arbetsförmedling och personaluthyrning
II.1.4.
Kort beskrivning
Linköpings universitet genomför en upphandling av Konsulttjänster inom chef-, ledar- och medarbetarutveckling.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79633000 Personalutveckling, 79998000 Coachning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
LiU har behov av leverantörer som kan ge kvalificerat stöd för chefer, ledare, arbetsgrupper och medarbetare där man behöver stöd i att utveckla och förbättra ledarskapet, medarbetarskapet och arbetsmiljön. Leverantören ska kunna erbjuda workshops, seminarier och annan form av kunskapslyftande insatser.