459595-2017 - ResultatSverige-Kalmar: Undervisning och utbildning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tender inquiry concerning academic studies in French, in France, 30 higher education credits, at Linnaeus University, Department of Language.
Referensnummer: 2017/4633-2.1.6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80000000 Undervisning och utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Public procurement of education concerning academic studies in French, conducted in France, for Swedish students at Linnaeus University, Department of Languages.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80500000 Utbildningstjänster, 80580000 Tillhandahållande av språkkurser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen