45960-2017 - ResultatSverige-Växjö: Marknadsföring
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Marknadsföring- och Kommunikationsmaterial.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79342000 Marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen innehåller strategiskt kommunikations- och marknadsföringsarbete samt löpande och enklare uppdrag. I uppdraget ingår att kunna leverera helhetslösningar, från idé till färdig slutprodukt, men även delar av en kommunikations-/marknadsföringsuppdrag.
Exempel på uppgifter:
— Strategisk rådgivning, analys och utveckling av kreativa idéer för kommunikations- och marknadsföringsuppdrag.
— Produktion av kommunikations- och marknadsföringsmaterial som t.ex. broschyrer, kundtidning, affischer, byggvepor, annonser för tidningstryck och digitala medier.
— Projektledning.
— Copywriting.
— Grafisk formgivning/layout och originalframställning.
— Repro och leverans av färdiga filer för tryckning eller annan digital media.
För fullständig information, se AF med bilagor med gällande revisionslägen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen