Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Serviceavtal för Tryckluftskompressorer
Referensnummer: SDA 2020-00542
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42123400 Luftkompressorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser reservdelar samt service och reparation av olika typer av kompressorer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42123400 Luftkompressorer, 42124300 Delar till luft- eller vakuumpumpar, luft- eller gaskompressorer, 50531300 Reparation och underhåll av kompressorer, 51134000 Installation av kompressorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdraget omfattar service av Swedavias tryckluftskompressorer. I uppdraget ingår även renovering av reservdelar, för att minskad miljöpåverkan och anskaffning av reservdelar av underleverantörer mot ett påslag.