Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsult för provtagning och miljkontroll, BT Kemi Efterbehandling
Referensnummer: 19/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90700000 Miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av konsult för provtagning och miljökontroll inom BT Kemi, Södra området, Svalövs kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71351500 Markundersökningstjänster, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 90714500 Miljökvalitetskontroll, 90743000 Tjänster med avseende på förorening av giftiga ämnen
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen