2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ombyggnation och kontorsanpassning av fastigheten Klamparen 11 H9
Beskrivning: Ombyggnation och teknisk upprustning av fastigheten Klamparen 11 avser en teknisk modernisering med nya installationer för el, ventilation, vatten och värme, samtidigt som både inre och yttre ytskikt ses över med omtanke om både funktion och estetik. Fönster byts ut och taket rustas upp för att möta dagens krav. I entreprenaden ingår det att bygga en ny entré med skärmtak samt genomföra förbättringar i mark och VA-system.
Intern identifierare: FSK 2024/582
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 45262690 Renovering av byggnader, 45262700 Ombyggnadsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Omfattningen avser en teknisk modernisering med nya installationer för el, ventilation, vatten och värme, samtidigt som både inre och yttre ytskikt ses över med omtanke om både funktion och estetik. Fönster byts ut och taket rustas upp för att möta dagens krav. I entreprenaden ingår det att bygga en ny entré med skärmtak samt genomföra förbättringar i mark och VA-system.
Intern identifierare: Ombyggnation och kontorsanpassning av fastigheten Klamparen 11 H9