Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förhandsinsyn - Webbkurser inom barnmedicin för läkare och sjuksköterskor
Referensnummer: RS 2020-05782
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80420000 E-lärande
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtal kommer inte att tecknas förrän minst 10 dagar har gått från den dagen annonsen om förhandsinsyn publicerades.
Förhandsinsyn angående Västra Götalands läns landstings avsikt att tilldela avtal genom förhandlat förfarande utan föregående annonsering av webbkurser inom barnmedicin för läkare och sjuksköterskor.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80320000 Medicinsk utbildning, 80511000 Personalutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Direktupphandling av Webbkurser inom barnmedicin för läkare och sjuksköterskor.