459702-2017 - ResultatSverige-Falkenberg: Måltidsleveranser
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mattransporter.
Referensnummer: KS2017-377
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55521200 Måltidsleveranser
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan
Falkenbergs kommun inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende Mattransporter.
Denna upphandling ska leda till avtal som tecknas med en eller flera leverantörer. Anbudsgivning sker enligt villkor i detta upphandlingsdokument.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55521200 Måltidsleveranser, 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60100000 Vägtransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen