2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bemanningstjänster - Adminstration
Beskrivning: Upphandlingen avser att resultera i ramavtal för bemanning av administrationstjänster inom delområdena Ekonomi, Information & kommunikation, Personal & HR samt Servicepersonal.
Intern identifierare: IKS2025/97
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79610000 Personalförmedling
Ytterligare klassificering (cpv): 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Personal och HR
Beskrivning: Detta anbudsområde omfattar exempelvis följande roller: - HR-konsult/HR-strateg - HR-administratör - Löneadministratör - Interim chef inom Sandviken, Ockelbo och Hofors kommun. inom Sandviken, Ockelbo och Hofors kommun
Intern identifierare: Personal och HR
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Servicepersonal
Beskrivning: Detta anbudsområde omfattar exempelvis följande roller: - Arkivarie - Kundservicepersonal - Assistent/sekreterare - Administratör - Registrator - Internservice - Interim chef inom Sandviken, Ockelbo och Hofors kommun. inom Sandviken, Ockelbo och Hofors kommun
Intern identifierare: Servicepersonal
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Ekonomi
Beskrivning: Detta anbudsområde omfattar exempelvis följande roller: - Controller/ekonom - Ekonomiassistent - Redovisningsekonom - Interim chef inom Sandviken, Ockelbo och Hofors kommun. inom Sandviken, Ockelbo och Hofors kommun
Intern identifierare: Ekonomi
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Information och kommunikation
Beskrivning: Detta anbudsområde omfattar exempelvis följande roller: - Redaktör - Kommunikatör - Webbredaktör - Interim chef samt inom Sandviken, Ockelbo och Hofors kommun. inom Sandviken, Ockelbo och Hofors kommun
Intern identifierare: Information och kommunikation