45972-2017 - ResultatSverige-Sundsvall: Juridiska tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetsutvecklingskonsulter.
Referensnummer: UH-2016-148
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79100000 Juridiska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Sundsvalls kommun upphandlar ramavtal avseende Verksamhetsutvecklingskonsulter.
De konsultområden som upphandlas är: Strategiutvecklingskonsult, Omvärldsanalyser, Ledarskapsutvecklare, Projektledare/förstudieledare, Affärsarkitekt/ledningsstöd, Controller, Kvalitets- och miljöstyrning av verksamhet, Analyskonsulter, Juriststöd, HR-generalist, Nyttovärdering (PENG-konsulter), Ledarskapscoach, Workshopledare, Systemförvaltare, IT-utredare, Testledare, Rekryteringsstöd och Ekonom.
Upphandlingen omfattar konsulter som kan stötta kommunkoncernen på strategisk, taktisk och operativ nivå i organisationen. Vi efterfrågar både ledningsstöd och verksamhetsstöd.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Strategiutvecklingskonsult Nivå 5
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Strategiutvecklingskonsult Nivå 4
Del nr: 2
Strategiutvecklingskonsult Nivå 3
Del nr: 3
Omvärldsanalyser Nivå 5
Del nr: 4
Omvärldsanalyser Nivå 4
Del nr: 5
Ledarskapsutvecklare Nivå 5
Del nr: 6
Ledarskapsutvecklare Nivå 4
Del nr: 7
Ledarskapsutvecklare Nivå 3
Del nr: 8
Projektledare/Förstudieledare Nivå 5
Del nr: 9
Projektledare/Förstudieledare Nivå 4
Del nr: 10
Projektledare/Förstudieledare Nivå 3
Del nr: 11
Affärsarkitekt/Ledningsstöd Nivå 5
Del nr: 12
Affärsarkitekt/Ledningsstöd Nivå 4
Del nr: 13
Controller Nivå 4
Del nr: 14
Controller Nivå 3
Del nr: 15
Controller Nivå 2
Del nr: 16
Kvalitets- och miljöstyrning av verksamhet Nivå 5
Del nr: 17
Kvalitets- och miljöstyrning av verksamhet Nivå 4
Del nr: 18
Kvalitets- och miljöstyrning av verksamhet Nivå 3
Del nr: 19
Analyskonsulter Nivå 5
Del nr: 20
Analyskonsulter Nivå 4
Del nr: 21
Analyskonsulter Nivå 3
Del nr: 22
Juriststöd – Advokater
Del nr: 23
HR-Generalist Nivå 2
Del nr: 24
Nyttovärdering (PENG-konsulter) Nivå 5
Del nr: 25
Nyttovärdering (PENG-konsulter) Nivå 4
Del nr: 26
Ledarskapscoach Nivå 3
Del nr: 27
Ledarskapscoach Nivå 2
Del nr: 28
Workshopledare Nivå 5
Del nr: 29
Workshopledare Nivå 4
Del nr: 30
Workshopledare Nivå 3
Del nr: 31
Systemförvaltare Nivå 4
Del nr: 32
Systemförvaltare Nivå 3
Del nr: 33
IT-utredare Nivå 4
Del nr: 34
IT-utredare Nivå 3
Del nr: 35
Testledare Nivå 4
Del nr: 36
Testledare Nivå 3
Del nr: 37
Rekryteringsstöd Nivå 5
Del nr: 38
Rekryteringsstöd Nivå 4
Del nr: 39
Rekryteringsstöd Nivå 3
Del nr: 40
Rekryteringsstöd Nivå 2
Del nr: 41
Ekonom Nivå 4
Del nr: 42
Ekonom Nivå 3
Del nr: 43