Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Två delanbud; utländska kreditupplysningstjänster och kundkännedomstjänster.
Referensnummer: D17/07645
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66000000 Finans- och försäkringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling i två delanbud. Anbudsgivare får lägga anbud på ett eller bägge delanbud.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79300000 Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik, 79311400 Ekonomiska undersökningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen