459742-2022 - ÄndringSverige-Jönköping: Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tjänst för betalning av parkering via mobiltelefon - 2023
Referensnummer: 22/74
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212400 Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren inbjuder anbudsgivare att lämna anbud i enlighet med detta förfrågningsunderlag avseende ett system för betalning av parkering via mobiltelefon.
Beställaren ser att mobil parkeringslösning är en viktig del i utvecklingen av våra betalmedel. Beställaren vill öka möjligheter för kunden, öka driftsäkerheten och förenkla hanteringen av flera besökare vid samma tillfälle och betalstation. Kunden ska kunna välja att betala för endast den tid den parkerar. Leverantören förstår vikten av att driva betallösningar och möjligheterna framåt för Kunderna och Beställaren.