459772-2023 - ResultatSverige-Uppsala: Möbler för medicinska ändamål, utom sängar och bord
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal på säkerhetsbänkar / LAF bänkar
Referensnummer: UPPH2023-00074
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33192300 Möbler för medicinska ändamål, utom sängar och bord
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Uppsala har för avsikt att upphandla ett ramavtal för säkerhetsbänkar sk LAF bänkar. Alla krav och kriterier framgår av upphandlingsdokumentet.
Bänkarna ska placeras på Akademiska sjukhuset, Uppsala.
Behandling av personuppgifter
Information om hur Region Uppsala behandlar personuppgifter redogörs för i bilaga 1C Behandling av Personuppgifter.
Anbudstidens utgång
Anbud ska vara ingivet till Mercell TendSign senast 2023-05-18 23:59. Anbud som inkommer efter anbudstidens utgång får inte prövas.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 39180000 Laboratoriemöbler, 39181000 Laboratoriebänkar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen