459797-2026 - Resultat
Sverige – Byggteknisk ledning – Konsulttjänster byggledare fiber
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonsulttjänster byggledare fiber
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för konsulttjänster inom byggledning av fiberprojekt. Samtliga uppdrag kommer att vara belägna i Örnsköldsviks kommun och ska utföras på plats hos beställaren eller i fält. Ramavtalet kan komma att nyttjas för både korta och långa uppdrag.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71540000 Byggteknisk ledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123613:Lot:1