Ytterligare upplysningar kan erhållas från: ovannämnda adress
Förfrågningsunderlag och kompletterande handlingar (inklusive dokument för en konkurrenspräglad dialog eller ett dynamiskt inköpssystem) kan erhållas från: Officiellt namn: Försvarets materielverk Ort: Stockholm Postnummer: SE-115 88 Land: Sverige Internetadress: http://www.fmv.se
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas: ovannämnda adress
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen Flygpl.ljus, taxibana U och platta 1, F21 Kallax 2017.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Nuts-kod
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandling avseende installation av taxiljus, plattkantljus och skyltar på F21 Kallax.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45235000 Anläggningsarbete för flygfält, startbanor och manöverområde
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner