459900-2021 - ResultatSverige-Halmstad: Hantering av ofarligt avfall
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Omhändertagande och spridning av bioaska
Referensnummer: HEM 2021/00127
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90513000 Hantering av ofarligt avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar omhändertagande och spridning av bioaska för återanvändning i skogsmark. I uppdraget ingår inte transport av askan från HEM:s anläggning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90510000 Avfallshantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen