Digitala kanaler-utveckling och förvaltning av webb 2018.
Referensnummer: 17/63
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av avtal för utveckling, support och underhåll samt vidareutveckling och förvaltning av webbplatser och intranät. Upphandlingen är uppdelad i 2 delar: del A omfattar Svenska bostäders externa webbplats samt intranät, del B omfattar AB Stadsholmens externa webbplats samt IT Bo i Stockholms AB externa webbplats.