Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Aktuell upphandling
Upphandlingen avser köp av tjänst för att implementera och förvalta en Plattform för trafikinformation, att fungera som en central informationskanal för den allmänna kollektivtrafiken.