459969-2026 - Resultat
Sverige – Transporter (utom avfallstransport) – Riksfärdtjänst
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRiksfärdtjänst
Beskrivning.
Intern identifierareSF 2025/588
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Ytterligare klassificering (cpv): 60120000 Taxitjänster, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål, 60140000 Icke-reguljär passagerartransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningRiksfärdtjänst från en kommun till en annan enligt lag om riksfärdtjänst
Intern identifierareRiksfärdtjänst