2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Ventilation
Beskrivning: Beställaren avser att upphandla ramavtal avseende ventilationsarbeten inom Beställarens fastighetsbestånd. Ramavtalet omfattar service, felsökning, underhåll, obligatorisk ventilationskontroll (OVK), injustering samt kanalrensning av ventilationsanläggningar.
Intern identifierare: 26/6
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Ytterligare om kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 50800000 Diverse reparationer och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000