2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lärplattformar
Beskrivning: Upphandlingen omfattar lärplattform för olika skolformer.
Intern identifierare: SFF 375/2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72268000 Tillhandahållande av programvara
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48510000 Programvara för kommunikation, 48930000 Programvara för utbildning och underhållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Förskola
Beskrivning: Lärplattform för förskola.
Intern identifierare: Förskola
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Grundskola
Beskrivning: Lärplattform för grundskola.
Intern identifierare: Grundskola
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Gymnasieskola
Beskrivning: Lärplattform för gymnasieskola.
Intern identifierare: Gymnasieskola