460277-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Kontorsstädning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för rikstäckande lokalvårdstjänster 2018
Referensnummer: ÅM2018-498
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90919200 Kontorsstädning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av lokalvårdstjänster för Åklagarmyndigheten. Avser åklagarkammare/enheter på orterna Borås, Jönköping, Falun, Gävle, Gällivare, Luleå, Helsingborg, Karlskrona, Kristianstad, Karlstad, Norrköping, Nyköping, Sundsvall, Uddevalla, Västerås, Eskilstuna, Växjö och Umeå.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90910000 Städning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen