Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Direktiv 2004/17/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Installation av fjärrvärme och fjärrkyla hos kund.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Halmstad.
Nuts-kodSE231 Hallands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen omfattar extern entreprenad i samband med leverans av fjärrvärme och fjärrkyla till kund (fastighetsägare).
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45232140 Byggnadsarbeten: fjärrvärmehuvudledningar, 45231000 Bygg- och anläggningsarbeten för rör-, kommunikations- och kraftledningar, 45232000 Anläggnings- och tillhörande arbeten för rörledningar och kablar, 45330000 Rörmokeriarbeten
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.