460336-2018 - ÄndringSverige-Stockholm: Boskapsskötsel
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Öppen upphandling av djurstallning och transport av häst och livsmedelsdjur Länsstyrelsen i Västmanlands län
Referensnummer: 114-38370-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77500000 Boskapsskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsstyrelsen (LST) i Stockholms län inbjuder er att inkomma med anbud som syftar till att teckna ramavtal för uppstallning, transport/infångning, avbytartjänst och behjälplig vid försäljning av hästar och livsmedelsdjur.
Övriga myndigheter som kommer att kunna avropa från detta ä följande län:
Lst i Uppsala län 202100-2254, Lst i Stockholms län 202100-2247, Lst i Gävleborgs län 202100-2437,Lst i Dalarnas län 202100-2429, Lst i Örebro län 202100-2403,Polismyndigheten 202100-0076.