46040-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Vetlanda: Transporter (utom avfallstransport)
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mattransporter
Referensnummer: UH-2019-42
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60000000 Transporter (utom avfallstransport)
II.1.4.
Kort beskrivning
Vetlanda kommun inbjuder anbudsgivare att lämna anbud avseende mattransporter av färdiglagad mat och övriga livsmedel till skolor, förskolor, äldreboenden, daglig verksamhet eller liknande verksamheter inom kommunen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Mattransporter - Del 1 Skoldagar
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60100000 Vägtransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Mattransporter - Del 2 Alla dagar
Del nr: 2